Veelgestelde vragen

Wij herstellen bestaande vloeren zoals PU-, Microcement-, Beton Ciré-, Beton en vele andere soorten vloeren. Van vloerschades tot kleurcorrecties en van scheurbehandeling tot een gehele nieuwe coating: wij zorgen voor een duurzaam en esthetisch verantwoord eindresultaat.

Ja. Wij leggen zelf geen vloeren en zijn juist gespecialiseerd in het herstellen van bestaande vloeren, ongeacht de oorspronkelijke leverancier.

We bieden drie behandelmethoden. Elke methode heeft zijn eigen functie, zijn eigen risico’s en rest zichtbaarheid.

  • QuickFix methode: met name geschikt op Cementgebonden vloeren en Beton. Scheurverloop blijft licht zichtbaar.
  • QuickFix+ methode: met name geschikt op PU vloeren. Een meer esthetische behandeling, maar bij strijklicht vaak een redelijke restzichtbaarheid.
  • Semi-constructief methode: geschikt voor brede en onthechte scheuren; esthetisch fraai maar arbeidsintensiever en technisch meer risicovol.

Wij bieden drie behandelmethoden. Iedere methode van scheurbehandeling geeft een mate van rest zichtbaarheid. De mate van rest zichtbaarheid is afhankelijk van meerdere factoren zoals de lengte van de scheur, het type vloer en het aanwezige strijklicht.

Nee, op scheurbehandeling wordt geen garantie gegeven. Scheuren ontstaan door spanningen in de ondervloer, hier hebben wij geen invloed op. Scheurbehandeling is technisch en/of esthetisch, maar niet diep-constructief.

De kosten van een gemiddeld herstel ligt doorgaans tussen de €400,- en €750,-. Grote hoeveelheden aan schadeplekken, complexere schades of aanvullende afwerkingen brengen hogere kosten met zich mee.

Alleen ter plaatse van- en rondom de schadeplek. Vaak hebben wij voldoende aan twee meter bewegingsruimte rondom de herstelplek.

Bij het aanbrengen van een nieuwe coating moet de vloer wel helemaal leeg! Je dient hier zelf voor te zorgen, De Vloeren Dokters verplaatsen geen meubels.

Voorafgaand aan het herstel wordt de vloer op plaatselijk intensief gereinigd en ontvet. Hoe ouder of intensiever de vloer is gebruikt, hoe zichtbaarder dit vaak is.
Na herstelwerkzaamheden kunnen er lichte kleur- en glansverschillen zichtbaar zijn. Over het algemeen geldt: Hoe meer strijklicht, hoe meer rest zichtbaarheid. Deze zichtbaarheid wordt meestal na verloop van tijd een stuk minder door gebruik.

Dit is afhankelijk van het soort herstel, maar doorgaans geldt het volgende:

  • Licht belasten op sokken: na 2 uur
  • Normaal gebruik: na 24 uur
  • 48 uur wachten met het vochtig of nat maken van de vloer.
  • Na het aanbrengen van een geheel nieuwe coating geldt: belastbaar na 4 tot 7 dagen, afhankelijk van het gebruikte materiaal.
  • Je ontvangt een aanbetalingsfactuur van 50%.
  • De resterende 50% wordt gefactureerd na oplevering.
  • Facturen dienen binnen 7 dagen te worden voldaan.
  • Parkeerkosten worden 1-op-1 doorbelast.
  • Tot 14 dagen voor aanvang: kosteloos.
  • Binnen 14 dagen: 50% van de offertekosten.
  • Staat onze medewerker voor een gesloten deur? Dan wordt het volledige bedrag in rekening gebracht.
  • Zorg voor een schone, obstakelvrije vloer.
  • Markeer vooraf duidelijk de herstelplekken.
  • Zorg voor elektriciteit (230V), verlichting, water en een afsluitbaar toilet.
  • Meld vooraf bijzondere omstandigheden zoals geen lift, lastig parkeren of slechte toegankelijkheid.
  • Wanneer er ook andere werkzaamheden bezig zijn, overleg dan vooraf of de werkzaamheden van De Vloeren Dokters hiermee te combineren is.
  • Kleine kinderen en huisdieren verblijven liever niet in dezelfde ruimte tijdens herstelwerkzaamheden ivm het gebruik van vluchtige middelen.

Wanneer de ondervloer of schadeplek vochtig blijkt kunnen wij geen herstel uitvoeren.
Herstelmaterialen zullen niet blijven zitten en de schade wordt na verloop van tijd groter dan wat het was. Een droge ondervloer is noodzakelijk voor een blijvend herstel. 

Ja, een stabiele (niet te hoge) binnen temperatuur komt het eindresultaat ten goede. 

Per uitzondering en uitsluitend op aanvraag. Buiten reguliere tijden geldt een toeslag van 150%-200%.

De prijsindicatie of offerte is gebaseerd op jouw digitaal aangeleverde informatie en is 30 dagen geldig. Afwijkingen ter plaatse kunnen leiden tot bijstelling, meerwerk of een extra bezoek. Dit wordt besproken bij de start van de uitvoering of zodra we verrassingen tegenkomen tijdens onze werkzaamheden.

Een herstelaanvraag verloopt via ons aanvraagformulier op de website of per e-mail. We vragen je om het volgende aan te leveren:

  • Enkele duidelijke foto’s van de schadeplek(ken) met afmetingen en een overzichtsfoto van de ruimte.
  • Type vloer 
  • Een beschrijving van het probleem, zoals: putje, kras, scheurvorming, verkleuring, onthechting, vocht, etc.
  • Je naam, adres, telefoonnummer en e-mailadres.

Hoe vollediger de informatie, hoe beter wij een passende offerte kunnen maken. Als bij aanvang van het werk blijkt dat de situatie afwijkt van de aanvraag (bijv. andere schade of omvang), dan kunnen hiervoor meerkosten gelden of er kan een vervolgafspraak nodig zijn.

Om veilig en efficiënt te kunnen werken, vragen wij het volgende:

  • Ruim rondom de schadeplek dient de vloer vrij te zijn van meubels en andere obstakels zoals kleedjes, planten, laaghangende gordijnen.
  • Water, verlichting en elektriciteit (230V) moeten beschikbaar zijn.
  • Er dient een afsluitbaar toilet beschikbaar zijn voor onze vloerendokter(s).
  • De vloer moet schoon zijn bij aanvang van de werkzaamheden.
  • De locatie moet toegankelijk zijn; geef het vooraf aan wanneer er:
    • Geen lift is
    • Geen bestrating is tot aan de voordeur
    • Geen parkeergelegenheid is binnen 50 meter
    • Meerdere verdiepingen of gebouwen betrokken zijn
    • Er nog andere partijen werkzaamheden uitvoeren op dezelfde dag.

Bij afwezigheid van bovenstaande voorzieningen kan herstel niet worden uitgevoerd en kunnen kosten voor verloren reistijd of her-planning worden doorbelast.

Het is zeer sterk af te raden om kinderen en huisdieren tijdens de werkzaamheden in dezelfde ruimte te laten verblijven. Er wordt gewerkt met vluchtige middelen.
Tijdens werkzaamheden kunnen chemische geuren vrijkomen en bij bepaalde werkzaamheden ontstaat er nevel die neerslaat als fijn stof. Ook kan de vloer tijdelijk niet beloopbaar zijn.
Uit veiligheid en om schade of vertraging te voorkomen wordt verzocht om kinderen en huisdieren uit de werkruimte te houden zolang wij bezig zijn.

Nee, dat is niet wenselijk. Onze Vloerendokters hebben vrije bewegingsruimte nodig en moeten zich geen zorgen hoeven te maken over de voortgang en kwaliteit van de herstelwerkzaamheden. Onze producten hebben tijd, ruimte en een schone werkomgeving nodig om optimaal te kunnen hechten en uitharden. Andere werkzaamheden (zoals schilderen, installatie, stucwerk, schoonmaak, enz.) kunnen onze voortgang ernstig verstoren en zelfs het herstelwerk onbruikbaar maken.

Voorwaarden:

  • De werkruimte moet exclusief beschikbaar zijn voor De Vloeren Dokters.
  • Er mogen tijdens onze aanwezigheid geen andere vaklieden in hetzelfde gebied actief zijn.
  • Bij verstoring behouden wij ons het recht voor om de werkzaamheden te onderbreken en eventueel extra kosten in rekening te brengen.

Dit is afhankelijk van het type vloer. Over het algemeen geldt dat er voor ieder vloertype een specifiek passende reiniger bestaat. Houd je altijd aan de aangegeven dosering, meer is niet beter. (Giet)vloerreiniger heeft de functie om vuil aan te trekken. Water is enkel een hulpmiddel om het losgekomen vuil makkelijk te verplaatsen. Zet je vloer lekker nat in en trek de vloer met een trekker droog. (Zoals je ramen wast).

Wanneer je dweilt en je laat dit op de vloer opdrogen, verspreid je sop waarin ook al het vuil is opgelost over de vloer. Dit bouwt zich op en geeft na verloop van tijd een vettig, glanzend uiterlijk.

Natte ruimtes zijn een grote uitdaging, omdat vocht, warm en koude en siliconenkit vaak een negatieve invloed hebben op de mogelijkheden tot een blijvend herstel.
Op herstel in een natte cel geven wij daarom geen garantie!

Vloeren in natte ruimtes, moeten 100% droog zijn bij aanvang van de werkzaamheden. Dit kan een (ruime) droogtijd vooraf aan de werkzaamheden betekenen.

Staat je vraag er niet tussen?

De Vloeren Dokters locatie

Ons kantoor is gevestigd in Eindhoven, maar onze Dokters opereren binnen heel Nederland en steeds vaker ook over de grens. Heb jij een van onze ambulances gespot? Maak een foto & tag onze Instagram @devloerendokters

Garanties en zekerheden

1 jaar garantie op al ons herstelwerk*

Wij werken uitsluitend met ervaren vakmensen

Snelle service van Uitmuntende kwaliteit

In veel van de gevallen is de shade gedekt door de verzekering

Neem contact met ons op!

Heb je vragen of andere opmerkingen? Neem dan contact met ons op en vul het formulier in.

Contactformulier

Contact gegevens

Different damage types

Kras

Bij vlekken: vlekken anders dan door waterschade of vocht

Scheur

De lengte van meerdere kleine krassen in hetzelfde gebied kan bij elkaar worden opgeteld (Cluster)

Vlek

Let op; Geen waterschade of vocht

Gat

Prijs zeer afhankelijk van diepte en ondergrond

Anders

Specificeer de schade graag zo duidelijk mogelijk in de omschrijving en voeg duidelijke foto’s toe voor een prijsinschatting te ontvangen